رویارویی با دگرگونی‌ های متعدد در بازار آهن

رویارویی با دگرگونی‌ های متعدد در بازار آهن

روز گذشته، قیمت آهن آلات در اکثر حوزه‌ ها تحت تأثیر قرار گرفت و سیر کاهشی در قیمت‌ ها به چشم می‌ خورد. این روند قیمت در بسیاری از مبادی فروش با استقرار قیمت‌ ها به شکل ثابت همراه بود. همچنین، در تعدادی از کارخانه ها، میلگردها با افزایش قیمت همراه بودند. در ادامه مطلب، به بررسی جزئیات این روند و تحلیل نوسانات قیمت آهن آلات خواهیم پرداخت.

نگاهی به بازار ارز

نگاهی به بازار ارز

روند نرخ ارز نیز در روز گذشته نسبتاً ثابت بود و اختلافات قیمتی چندانی در بازار ارز مشاهده نشد. قیمت هر دلار نیز در انتهای روز و در بازار آزاد با نرخ 49 هزار و 150 تومان بسته شد.
کدام آهن آلات در 7 شهریور 1402 با تغییر قیمت همراه بودند؟

پروفیل‌ های ساختمانی

قیمت پروفیل‌ های ساختمانی، پروفیل گالوانیزه، پروفیل آلومینیوم و سایر پروفیل ها در روز گذشته، روند اصلاح قیمت آن ها ادامه داشت. هر کیلو پروفیل به میزانی بین 100 تا 500 تومان کاهش یافت. اگرچه قیمت قوطی آهن توسط برخی از مبادی فروش به صورت ثابت اعلام شد.

قیمت لوله های فولادی

لوله‌ ها

روز گذشته در بازار آهن و فولاد، قیمت انواع مختلف لوله‌ های فولادی از قبیل مانیسمان، داربستی و لوله‌ های درزدار و بدون درز، تغییراتی را تجربه کردند و در تعداد زیادی از مبادی فروش با تغییراتی بین 100 تا 500 تومان کاهش یافتند.

نوسانات در قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

 

میلگرد آجدار

قیمت این نوع مقطع در بسیاری از شرکت‌ ها ثابت باقی ماند، ولی در برخی از کارخانه ها، افزایش 100 تا 500 تومانی در قیمت دیده شد.

میلگرد نیشابور و میانه

در میلگرد نیشابور، قیمت به میزان کمی افزایش یافت، که همین افزایش قیمت می تواند تأثیراتی بر تصمیمات خرید و فروش داشته باشد؛ به طور خاص، قیمت میلگرد این کارخانه در هر کیلو به 24 هزار و 610 تومان رسید. ضمناً، میلگرد میانه نیز از دیگر اجزای مهم بازار آهن آلات، با افزایش حدود 100 تومان در هر کیلو، قیمت آن به 24 هزار و 500 تومان رسیده بود.

میلگرد ابرکوه

قیمت میلگرد ابرکوه، همچنان روند ثابتی داشت و با 23 هزار و 600 تومان به دست مشتریان عرضه شد.

برخی منابع اطلاعاتی از قیمت میلگرد به حدود 23,400 تا 25,000 تومان گزارش داده‌ اند. متوسط قیمت نیز حدود 24,110 تومان تخمین زده شد که طی یک هفته گذشته، با وجود تغییرات جزئی، قیمت میلگرد نسبتاً ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق های آهنی

ورق های آهنی

ورق‌ های گالوانیزه، رنگی و استیل بدون هیچ گونه تغییری در قیمت آن ها در تمامی شرکت‌ ها ثابت باقی ماندند. قیمت ورق‌ سیاه نیز در اکثر شرکت‌ ها ثبات داشت. ولی در مورد ورق‌ آهن کاویان در بعضی از ضخامت ها، تغییراتی به میزان 100 تا 200 تومان کاهش قیمت مشاهده شد.

تیرآهن

در بسیاری از مبادی فروش تیرآهن، تغییرات قابل توجهی در قیمت هر شاخه این محصولات رخ داده بود. این تغییرات قیمت، به گونه‌ ای قابل توجه بوده و افتی میان 10 تا 50 هزار تومان را نشان می داد. در عین حال، برخی از مبادی فروش، تصمیم به عرضه این نوع مقاطع بدون تغییر در قیمت‌ ها گرفتند.
با توجه به نوسانات مختلف در قیمت‌ آهن آلات، به عنوان خریدار یا فروشنده، می‌ توانید از شرایط بازار بهره‌ برداری کنید. این تغییرات ممکن است فرصت‌ های مناسبی را برای شما فراهم کند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =