آهن مهام » دانشنامه پروفیل (قوطی) » انواع پروفیل آبرو و کاربرد آنها
پروفیل آبرو

انواع پروفیل آبرو و کاربرد آنها

فهرست مطالب

  تخلیه‌ ی صحیح بارش‌ های برف و باران از سقف‌ ساختمان‌ ها امری بسیار حیاتی است؛ زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود، آسیب‌ های جدی و زیان‌ های غیرقابل تصور به سازه وارد خواهد شد. استفاده از سیستم‌ های دقیق و مؤثر برای انتقال جریان آب به سمت پایین، از جمله پروفیل آبرو، می‌ تواند به شدت به کاهش این مخاطرات کمک کند. اطلاعات مربوط به قیمت پروفیل آبرو برای افراد فعال در ساخت و ساز بسیار مهم است؛ زیرا این قیمت ها تأثیر مستقیمی در هزینه ها و بودجه بندی پروژه های ساختمانی دارد و می تواند به نوبه خود در طراحی سازه ها نیز مؤثر باشند. از این رو، توجه به مسائل قیمت گذاری و انتخاب مناسب پروفیل ها در اجرای پروژه های مربوط به ساختمان سازی دارای اهمیت بسیار زیادی است. در این مقاله، قصد داریم که پس از معرفی پروفیل آبرو، انواع آن را نیز نام برده و کاربردهایشان را نیز مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما در دانشنامه آهن مهام همراه باشید.

  چقدر پروفیل آبرو را میشناسید؟

  چقدر این مقطع فولادی را میشناسید؟

  پروفیل آبرو، یا به عبارت دیگر ناودانی، محصولی کارآمد هستند که برای ساماندهی و سرازیر کردن آب باران و برف روی انواع سقف‌ ها بخصوص سقف‌ های شیروانی به کار می‌ روند. استفاده از این مقطع فولادی باعث می‌ شود تا آب به صورت دقیق و کنترل شده از سطح سقف به سمت پایین هدایت شده و از رخداد اتفاقات ناخوشایند جلوگیری شود. این نوع پروفیل با طراحی خاص خود، علاوه بر زیبایی بخشیدن به ظاهر ساختمان؛ نقش بسیار مهمی در حفظ استحکام سازه ها نیز دارند.

  آشنایی با مدل های مختلف این پروفیل ساختمانی

  آشنایی با مدل های مختلف این پروفیل ساختمانی

  تنوع و گستردگی ساختن پروفیل آبرو در کارخانه‌ ها، موجب عرضه‌ی انواع مختلفی از آنها به بازار شده است. هر یک از این محصولات، خصوصیات بی نظیری دارند و با توجه به نیازها و همچنین قیمت پروفیل ها، به کار گرفته می‌ شوند. لندنی، جعبه‌ ای، گرد، مخفی و فیتیله‌ ای به‌ عنوان نمونه‌ های شناخته‌ شده‌ی این پروفیل محسوب می شوند. در ادامه، به بررسی دو نوع پرکاربرد آنها و کاربرد هریک از آن ها خواهیم پرداخت.

  پروفیل آبرو از نوع لندنی

  این نوع پروفیل معمولاً ضخامتی به اندازه 0.4 میلی‌ متر دارد و طول آن به 3 متر هم می رسد. برای پوشاندن سقف‌ های بزرگتر، به یکدیگر متصل شده و در برخی مواقع، قسمت‌های مازاد آنها بریده می‌ شود. این محصول به دلیل کاربرد وسیع خود، حجم زیادی از پروفیل‌ های آبروی موجود در بازار را تشکیل می‌ دهند.
  پروفیل لندنی با تمام مزایا و کاربردهای فراوانی که دارد، از نقاط ضعفی نیز متأثر می‌ شود که شامل فرسوده شدن و زنگ زدگی در طولانی‌ مدت است. به‌ خاطر اینکه، فولاد و آهن در برابر رطوبت و آب دراری استقامت کمتری هستند؛، در نتیجه آنها را با پوشش گالوانیزه تقویت می‌ کنند تا مقاومت ورق فولادی در برابر آب افزایش یابد. با این‌ حال، در طولانی‌ مدت، ممکن است آسیب‌ها و خرابی‌هایی به وجود آید.

  پروفیل جعبه ای

  این پروفیل‌ ها با ظاهری بسیار زیبا و جذاب نسبت به مدل لندنی، به‌ صورت کامل به سازه‌ ها و سقف‌ ها جلوه‌ای خاص و استثنایی می‌ بخشند. به‌ واسطه این ویژگی‌ ها، امروزه کاربردهای گسترده‌ تری در ساخت سقف‌های شیروانی دارد. این مقطع با ضخامت بیشتر از 0.4 میلی‌ متر طراحی شده است که به مراتب مشکلات زنگ‌ زدگی و آسیب‌های پروفیل‌ لندنی را جبران کرده است.

  سایر کاربرد پروفیل آبرو جعبه ای

  سایر موارد استفاده از محصول

  • تولید انواع سوله ها
  • کاربرد در ساختمان های صنعتی و حتی بیمارستانی
  • خانه های بهداشت
  نتیجه گیری

  بر اساس ویژگی‌های خاص پروفیل‌ ها؛ به ویژه پروفیل آبرو، این مقاطع در موارد متعددی مانند ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار می‌ گیرند. استفاده از پروفیل‌ های فولادی از جمله راهکارهای کارآمد در بهبود کیفیت و عملکرد سازه‌ها می باشند. اطلاعات مربوط به قیمت آهن آلات در وب سایت آهن مهام، به شما کمک می کند تا بهترین تصمیمات را در خصوص خرید این محصولات داشته باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 × دو =