تغییرات آرام در بازار محصولات آهنی و فولادی

تغییرات آرام در بازار محصولات آهنی و فولادی

به نقل از آهن مهام: در روز گذشته، بازار آهن و اکثر بازارهای موازی تجربه‌ ای از آرامش و کاهش تحرک را تجربه کرده‌ اند. این تغییرات، همراه با ثبات در قیمت‌ ها، برخی تغییرات جزئی در افزایش قیمت روز آهن را نیز به دنبال داشته است. همچنین رونق چندانی در معاملات بورس کالا نیز مشاهده نشد.

از طرفی، تغییرات چشمگیری در بازار ارز رخ نداد. این تغییرات در بازه‌ نزدیک به 49 هزار تومان نوسان داشته و همچنین در اواسط روز به حدود 48 هزار تومان کاهش یافتند. با این وجود، در پایان روز، قیمت هر دلار با مبادله‌ ای نزدیک به 49 هزار تومان به فروش رسید.

نگرشی به بازار آهن آلات در 28 مردادماه 1402

نگرشی به بازار آهن آلات در 28 مردادماه 1402

تجربه روز شنبه در بسیاری از زیرمجموعه‌ های بازار آهن و فولاد داخلی، نمایانگر یک روند آرام و پایدار در تغییرات قیمتی می‌ باشد. در این روند، قیمت میلگرد در عمده مبادی فروش به صورت ثابت اعلام شد. با این حال، در برخی از مبادی دیگر، تغییراتی به اندازه 100 تا 500 تومان کاهش چشم می‌ آمد. به عنوان مثال، قیمت میلگرد زاگرس با یک کاهش اندک به مقدار 23 هزار و 900 تومان رسید. همچنین، قیمت میلگرد نیشابور نیز تغییراتی به خود گرفت و میلگرد 14 نیشابور در هر کیلو حدود 24 هزار و 510 تومان برآورد شد.

قیمت تیرآهن
گرچه در بسیاری از شرکت‌ ها، قیمت تیرآهن به شکل ثابت و بدون تغییر اعلام گردید، اما تغییراتی در قیمت‌ های تیرآهن ذوب آهن اصفهان و فولاد یزد مشاهده می‌ شد؛ به نحوی که برخی از سایزهای این نوع مقاطع فولادی در این شرکت ها، با کاهش 20 تا 70 هزار تومانی همراه بود. در مورد محصولات فولادی پرکاربرد چون نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی هم باید گفت که، نبشی های شرکت منظومه و آونگان با کاهشی در حدود 200 تومان همراه بودند. اما در اکثر مبادی فروش، قیمت ثابتی داشتند.

قیمت لوله های فولادی
در بازار آهن‌ آلات، تغییرات قیمتی در انواع مختلف پروفیل‌ ها و لوله‌ ها رخ داده بود. انواع پروفیل‌ ها مانند پروفیل سبک و پروفیل گالوانیزه نیز با افزایش‌ قیمتی همراه بودند؛ در عمده مبادی فروش، افزایش قیمت این محصولات در بازه‌ ای میان 100 تا 500 تومان به چشم می‌ خورد. از دیگر سو، برخی از کارخانه‌ ها به تصمیماتی دست یافتند که محصولات خود را بدون تغییر در قیمت به بازار عرضه کنند. همچنین، محصولات دیگری از قبیل لوله‌ های داربستی، مانیسمان، قیمت لوله مبلی و غیره نیز افزایشی در قیمت در حدود 100 تا 500 تومانی را تجربه کردند.

قیمت ورق های فولادی
ورق‌های فولادی نیز شاهد تغییرات چشمگیری در قیمت‌ ها بودند. ورق‌ هایی نظیر ورق سیاه، ورق آجدار و ورق‌ های گرم در شرکت‌ های مبارکه و اکسین، با افزایشی بین 150 تا 500 تومان در قیمت مواجه شدند. همچنین، برخی از ضخامت های ورق آهن مربوط به شرکت کاویان، کاهش قیمتی میان 100 تا 200 تومان را تجربه کرد. گذشته از این، تمامی مبادی فروش تصمیم به اعلام قیمت‌ آهن آلات به صورت ثابت برای محصولاتی از قبیل ورق گالوانیزه، ورق روغنی، ورق رنگی و انواع ورق های حاصل از فرآیند نورد سرد گرفتند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =