آهن مهام » اخبار آهن » مشاهده نشدن تقاضای چشمگیر در بازار آهن
خرید میلگرد

مشاهده نشدن تقاضای چشمگیر در بازار آهن

فهرست مطالب

  اگر به دنبال آخرین تغییرات در بازار آهن در ایران می‌باشید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که وب‌سایت “آهن مهام” را مشاهده کنید، زیرا این وب‌سایت به تحولات بازار فولاد اختصاص داده است. در ابتدای روز گذشته، قیمت آهن آلات در اکثر نقاط معاملاتی ثبات قیمت را تجربه کرد. اگرچه تعدادی از کارخانه‌ها تصمیم به کاهش یا افزایش قیمت گرفتند که به تغییراتی در بازار منجر شد، اما به طور کلی بازار آهن در روز شنبه روند آرامی داشت و تقاضای چشمگیری مشاهده نشد.

  روند قیمتی دلار

  روند قیمتی دلار

  در ابتدای روز گذشته، تغییرات در نرخ دلار در بازار ارز اتفاق افتاد. این بازار در ابتدا به روند افزایشی پرداخت و پس از مدتی نوسان‌هایی را بین محدوده قیمت 48 هزار تومان و 49 هزار تومان دید. در نهایت، قیمت دلار به کانال 50 هزار تومانی رسید، اما در پایان روز مجدداً کاهشی نسبت به این سطح داشت و به حدود 49 هزار و 900 تومان بازگشت.

  قیمت آهن و نیم نگاهی به وضعیت آن در 18 شهریور 1402

  قیمت آهن و نیم نگاهی به وضعیت آن در 18 شهریور 1402

  در این قسمت قصد داریم به بررسی قیمت انواع آهن آلات در تاریخ مذکور بپردازیم:

  قیمت میلگرد برخی کارخانه‌ها

  دیروز، وضعیت قیمت میلگرد در مبادی فروش مختلف متفاوت بود. به این صورت که، بعضی از کارخانه‌های موجود در کشور قیمت‌ها را حدود 100 تومان کاهش دادند، در حالی که برخی دیگر افزایش مشابهی داشتند.

  میلگرد ابرکوه و امیرکبیر

  میلگرد تولیدی توسط یک شرکت معتبر و مشهور مانند ابرکوه، که از مقاطع پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز استفاده می‌شود، به تاریخ دیروز با افزایش قیمتی حدود 100 تومان به ارزش تقریبی 23 هزار و 700 تومان به بازار عرضه شد. همچنین، قیمت میلگرد امیرکبیر نیز با افزایش مشابه در حدود 24 هزار و 200 تومان در هر کیلو معامله شد.

  میلگرد نیشابور و 14 اصفهان

  قیمت میلگرد نیشابور بدون تغییر قابل توجهی باقی ماند و در هر کیلو حدود 24 هزار و 510 تومان برآورد گردید. همچنین، قیمت میله های فولادی (میلگرد) سایز 14 اصفهان به علت کاهش قیمت 100 تومانی که همراه داشت، به مقدار 25 هزار و 200 تومان در هر کیلو برآورد شد.

  قیمت روز تیرآهن

  قیمت تیرآهن در اکثر نقاط فروش به ثبات رسید، اما در برخی از ابعاد، تیرآهن ذوبی افزایش قیمت 20 تا 80 هزار تومانی را تجربه کرد. به عبارت دیگر، قیمت تیرآهن سایز 14 با توجه به افزایش 20 هزار تومانی در هر شاخه به مبلغ 4 میلیون و 250 هزار تومان رسید.

  قیمت دیگر محصولات فولادی

  قیمت قوطی پروفیل

  قوطی پروفیل

  در بازار، قیمت‌های متفاوتی برای دیگر محصولات فولادی مانند قوطی آهن، پروفیل‌های مبلی و گالوانیزه، و سایر پروفیل‌ها دیده می‌شد. با توجه به روند فزونی به میزان 200 تومان در نرخ پروفیل نیکان، در نهایت این محصول در هر کیلو به مقدار تقریبی 35 هزار و 500 تومان اعلام شد، در حالی که با افت نرخ به میزان 300 تومان در پروفیل فولادی اصفهان؛ این مقطع، سرانجام به مبلغ 36 هزار و 200 تومان در هر کیلو اعلام گردید.

  نبشی و لوله‌های فولادی

  لوله‌های فولادی متنوعی از جمله داربستی، مبلی، صنعتی و دیگر نوع‌های لوله‌ها در بازار، قیمت ثابتی در تمام مبادی فروش داشتند. درباره قیمت‌های نبشی، ناودانی و سپری هم باید بگوییم که بیشتر به صورت ثابت تعیین شده‌اند، اما در میان این قیمت‌ها، مشاهده شد که نبشی شکفته مشهد و نبشی نستا با افزایش مقداری تا حدود 400 الی 500 تومان افزایش یافته‌اند. همچنین، نبشی ناب تبریز عاری از هر گونه تغییر قیمت باقی مانده است.

  گزارش‌ها از تالار صنعتی بورس کالا

  گزارش‌ها از تالار صنعتی بورس کالا

  گزارش‌های منتشر شده از تالار صنعتی بورس کالای روز گذشته، به تاریخ هجدهم شهریور ماه ۱۴۰۲، نشان می‌دهد که حدود ۲ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۵۲ تن از مقاطع پرکاربرد فولادی در این تالار عرضه شد. از این مقدار، ۸۲۱ هزار و ۵۱۲ تن، یعنی معادل 37.9 درصد از محصولات با موفقیت به فروش رسیدند.

  عرضه شمش بلوم

  علاوه بر این، به میزان ۱۴ هزار و ۱۶۰ تن از کالای باارزش شمش بلوم در این روز ذکر شده به مشتریان عرضه شد و نزدیک به 1.7 درصد این میزان، یعنی ۲۵۰ تن، معامله شد. حد وسط قیمت این کالا به مبلغ 20 هزار و 190 تومان ثبت شد.

  میلگرد ساده صنعتی و آلیاژی

  1.8 درصد از میلگرد ساده صنعتی که جزو مهم ترین محصولات فولادی محسوب می‌شود، دیروز عرضه شد و پایه‌ی این قیمت آهن آلات 31 هزار و 869 تومان بود. علاوه بر این، میلگرد آلیاژی که از پرمصرف‌ترین مقاطع به حساب می‌آیند، در روز گذشته به میزان 2 هزار و 575 تن روانه بورس کالا شده بود و در نهایت با نرخ 26 هزار و 276 تومان مورد معامله قرار گرفت.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیست − پنج =