آهن مهام » اخبار آهن » بیش از ۲۱۸ هزار تن شمش آلومینیوم در کشور تولید شد
بیش از ۲۱۸ هزار تن شمش آلومینیوم در کشور تولید شد

بیش از ۲۱۸ هزار تن شمش آلومینیوم در کشور تولید شد

فهرست مطالب

  با استناد به گزارشی که از خبرگزاری صدا و سیما ارائه شده است، تجزیه و تحلیل دقیق از عملکرد تولید کنندگان فعال در زمینه تولید و عرضه شمش آلومینیوم در ایران بیانگر این است که در دوره زمانی از اوایل فروردین تا پایان تیرماه سال جاری، چهار کارخانه معتبر از واحدهای تولیدی فعال در سراسر کشور توانسته‌ اند به تولید ۲۱۸ هزار و ۵۳۲ تن شمش آلومینیوم بپردازند. این حجم تولید در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که مقدار تولید ۲۲۳ هزار و ۷۸۱ تن بوده است، با نسبت کاهش ۲ درصدی رو به‌ رو شده است.

  در این بازه زمانی معین، مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب با حجم تولید برابر با ۹۷ هزار و ۱۲۴ تن، شرکت ایرالکو مستقر در شهر اراک با مقدار ۵۸ هزار و ۸۱۱ تن، المهدی با میزان ۵۰ هزار و ۷۴ تن و همچنین واحد تولیدی معتبر واقع در شهرستان شاهرود یعنی صنایع آلومینای ایران با تولیدی برابر با ۱۲ هزار و ۵۲۳ تن، در فرآیند تولید و عرضه قطعه ی مهم و با اهمیت (شمش آلومینیوم) که کاربردهای گسترده‌ ای در صنایع مختلف دارد، دست داشته‌ اند. در عین حال، در این دوره زمانی قیمت شمش آلیاژی عرضه شده توسط آهن مهام نیز دستخوش تغییراتی بوده است.

  تولید بوکسیت در ایران

  شرکت آلومینای ایران، به عنوان یکی از شرکت‌ های استراتژیک و حیاتی در کشور شناخته می‌ شود. در چهار ماه ابتدایی سال جاری، این واحد صنعتی مهم توانست میزان ۸۲ هزار و ۵۴۸ تن پودر آلومینا که ماده ای با ارزش و پرکاربرد است را تولید نماید. این عملکرد تولیدی، نسبت به دوره مشابه سال قبل که حجم تولید آن ۸۰ هزار و ۸۹۶ تن بوده است، به نمایندگی از یک افزایش ۲ درصدی در تولید این محصول خبر می‌ دهد. از جنبه‌ های دیگر نیز، این شرکت در این دوره زمانی توانست مقدار ۱۷۰ هزار و ۹۷۳ تن بوکسیت را تولید نماید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 + یک =