معرفی پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم: انتخابی عالی برای ساخت سازه

آنچه در این مطلب میخوانید

یکی از آلیاژهایی که به عنوان ماده اصلی و حیاتی برای تولید پروفیل استفاده می‌شود، آلومینیوم می‌باشد. دلایل بسیاری موجود است که طراحان و مهندسان در روند تولید پروفیل به آلومینیوم روی می‌آورند. اما مهم‌ترین این دلایل شامل وزن کم، انعطاف‌پذیری زیاد و همچنین استحکام در مقابل خوردگی می‌باشد.

یکی از مؤلفه‌های اساسی در تعیین قیمت پروفیل‌ آلومینیوم، کیفیت و موارد استفاده از آنها است. در این متن، ما تصمیم داریم با ارائه یک معرفی جامع از پروفیل آلومینیوم و خصوصیات آنها، شما را با این پروفیل بیشتر آشنا سازیم. پس با ما در دانشنامه آهن مهام همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نبشی آلومینیوم و اهمیت استفاده از آن

پروفیل آلومینیومی چه نوع محصولی است

پروفیل آلومینیومی چه نوع محصولی است؟

آلیاژ‌های فولاد و آلومینیوم به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی یکتایی که دارند، در صنعت به میزان فراوانی به کار می‌روند. این دو آلیاژ منجر به تولید محصولات متعددی می‌شوند که بیشتر در صنعت و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آلومینیوم به عنوان یکی از فلزاتی است که به سرعت در بازار جایگاه خود را پیدا کرده و محصولات متنوعی از آلومینیوم تولید و به بازار عرضه می‌شود. مقاطع آلومینیومی همانند فولاد، با استفاده از فرآیندهای خاصی در مراحل مرتبط تولید می‌شوند. در مجموع، برای تولید این نوع از مقاطع از شیوه اکستروژن بهره می‌گیرند که یک روند بسیار پرکاربرد به شمار می‌رود.

در این تکنیک مذکور، ابتدا از ماده اولیه‌ای که به نام بیلت آلومینیومی معروف هستند، با استفاده از فشار بالا و درجه حرارت مناسب استفاده می‌شود و این نوع ماده از میان قالب‌های مخصوص عبور می‌کند. به این ترتیب، ماده اولیه تغییر شکل داده و به اشکال مورد نظر تبدیل می‌شود.

در طی عملیات حرارتی و فشار بالا، مواد اولیه به طور کامل تغییر می‌یابد و سرانجام محصولات گوناگونی مانند پروفیل آلومینیوم تولید می‌شوند. این محصولات آلومینیوم دارای انواع مختلف از ابعاد و اندازه‌ها می‌باشند.

آشنایی بیشتر با خصوصیات این نوع محصول

اکنون که در مورد این نوع محصول آلومینیوم آگاه شدید، بهتر است با خصوصیات این مقاطع نیز آگاهی بیشتری پیدا کنید تا در موقع گزینش، تصمیمی بهتر و مناسب‌تر بگیرید. فلز آلومینیوم از مشخصه‌های گوناگونی برخوردار می‌باشد که به صورت آشکارا در پروفیل‌ های حاصل از آن، مشهود می‌شوند.

این نکته حائز اهمیت است که این مقاطع آلومینیوم برای ساخت درب و پنجره زیاد به کار می‌روند. بنابراین فراموش نشود که قیمت پروفیل در و پنجره نیز به عنوان یکی از اساسی‌ترین معیارها باید مد نظر قرار گیرد. پس اگر برای قاب پنجره منزل خود، این مقطع را به کار بردید، بدانید که کالای شما تمام خصوصیات زیر را داراست.

  • قیمت مناسب و اقتصادی
  • سبک وزن و در عین حال مقاوم
  • برخوردار از رسانایی گرمایی
  • قابلیت شکل پذیری خوب
  • دارای چگالی کم

بیشتر بخوانید: مهمترین انواع قوطی و پروفیل

انواع پروفیل آلومینیوم را بهتر بشناسید؟

در تولید پروفیل ها از آلیاژهای متعددی استفاده می‌شود. یکی از نوع‌های این پروفیل ها، پروفیل آلومینیوم می‌باشد که با مشخصه های استثنایی و بی نظیر خود، در ابعاد و ضخامت‌های متعدد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پروفیل‌ ها دارای انواع مختلفی هستند که می‌توان به یکی از آن‌ها اشاره کرد.

در تولید پروفیل ها از آلیاژهای متعددی استفاده می‌شود. یکی از دسته‌ی پروفیل ها که در این نوشتار به آن می‌پردازیم، پروفیل آلومینیوم است. با مشخصات بی همتا و بی‌نظیر خود، در ابعاد و ضخامت‌های متعدد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پروفیل‌ ها دارای انواع متنوعی هستند و می‌توان به یکی از آن‌ها اشاره کرد.

پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل شیاردار یا پروفیل مهندسی، علاوه بر انطباق با استانداردهای بین‌المللی در مراحل مدل سازی و تولید، از گوناگونی بی‌نظیری در ابعاد و طرح‌های سازه بهره می‌برند. نام‌گذاری این محصولات آلومینیوم به علت ویژگی‌های خاص آن‌هاست که انجام می‌شود؛ زیرا در مرحله طراحی، شیارهایی در سطح مقطع آنها به کار می‌رود. یکی از مزایای بارز آنها این است که برای اتصال قطعات به یکدیگر نیازی به سوراخ کاری یا جوشکاری ندارند.

خرید پروفیل آلومینیوم

جمع‌بندی

در این متن به تجزیه و تحلیل یکی از مفیدترین محصولات در صنعت پرداختیم. این مقاطع آلومینیوم پرکاربرد دارای خصوصیات متعددی هستند و برای خرید پروفیل آلومینیوم حتماً لازم است است که به جزئیات دقت نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت آهن‌ آلات، می‌توانید به وب‌سایت آهن مهام مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

مطالب مرتبط