بیش از یک میلیارد دلار صادرات کالا از گمرکات کرمانشاه

بیش از یک میلیارد دلار صادرات کالا از گمرکات کرمانشاه

در اخباری منتشر شده توسط خبرگزاری صدا و سیما، مشاهده می‌ شود که صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور به میزان یک میلیارد و ۱۹۳ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۴۱۶ دلار، و با وزنی معادل ۳ میلیون و ۱۰ هزار و ۴۳۷ تن در پنج ماهه نخست سال جاری انجام پذیرفته است.

رشد چشمگیر در صادرات

در گفت‌ و گو با علی اصغر عباس زاده، مدیر کل گمرک کرمانشاه، بیان می‌ شود که این حجم از صادرات کالا در پنج ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، از حیث ارزش با یک رشد ۱۱ درصدی و از نظر وزن با یک رشد ۱۶ درصدی روبرو بوده است.

کالاهای برجسته در صادرات

کالاهای متعددی از استان کرمانشاه به دیگر کشورها فرستاده می‌ شوند. از جمله کالاهایی که بیشترین حجم از صادرات را تشکیل می‌ دهند، می‌ توان به میلگرد و آهن‌ آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌ بار، سنگ‌ های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف اشاره کرد. این موارد به عنوان مهم ترین کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه به دیگر کشورها شناخته می‌ شوند. گفتنی است که صادرات محصولات آهنی و فولاد می تواند تأثیر بسزایی بر قیمت آهن آلات داشته باشد.

افزایش چشمگیر در صادرات کالا از استان کرمانشاه

پیشرفت‌های اخیر و چشم‌انداز آینده

با توجه به افزایش چشمگیر در صادرات کالا از استان کرمانشاه در سال جاری و نیز ارتقاء رشد نسبت به سال گذشته، چشم‌ انداز آینده نیز بسیار خوب به نظر می‌ رسد. افزایش صادرات می‌ تواند به تقویت اقتصاد منطقه و ایجاد فرصت‌ های شغلی بیشتر منجر گردد.

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 14 =