تجزیه و تحلیل قیمت آهن در هفته ای که گذشت

نگاهی گذرا به قیمت آهن آلات در چهارشنبه ای که گذشت

بر اساس گزارش کارشناسان آهن مهام، بازار آهن آلات در روز چهارشنبه گذشته تحت تأثیر نوسانات متنوع قرار گرفت. با اینکه در وسط هفته، نوسانات افزایشی، کاهش یافته بودند، اما برخی از شرکت‌ها نسبت به قیمت آهن کیلویی افزایش نسبی داشتند، در حالی که مراکز دیگر با کاهش یا ثبات قیمت مواجه بودند. همچنین تغییرات چندانی در بازار ارز مشاهده نشد و قیمت هر دلار در پایان روز چهارشنبه در محدوده 49 هزار تومانی معامله شد.

بازار آهن و بررسی وضعیت آن در 4 مرداد ماه 1402

بازار آهن و بررسی وضعیت آن در 4 مرداد ماه 1402

در روز چهارشنبه گذشته، بازار میلگرد تحت تأثیر نوسانات قرار داشت و روزی پر از تغییرات بود. برخی شرکت‌ها با افزایش قیمت محصولات خود به میزان 100 تا 200 تومان، هدف داشتند تا سود بیشتری را از فروش کالاهایشان به دست آورند. از سوی دیگر، برخی مبادی فروش با کاهش قیمت میلگرد بین 100 تا 300 تومان، برنامه داشتند تا با جذب مشتریان بیشتر، حجم فروش خود را افزایش دهند.

قیمت تیرآهن
همچنین، اکثر کارخانه‌ها، هر شاخه تیرآهن را با افزایش قیمت میان 10 تا 100 هزار تومان به مشتریان عرضه کردند. اما تعدادی دیگر از کارخانه‌ ها، قیمت تیرآهن خود را بدون تغییر اعلام کردند. درباره‌ی قیمت نبشی، ناودانی و سپری نیز گزارش‌ها نشان داد که در اکثر مبادی فروش؛ این محصولات با قیمت ثابتی روانه بازار شدند.

بازار ورق سرد و گرم نیز تحت تأثیر نوسانات متعددی بود. قیمت ورق سیاه در برخی کارخانه‌ها ثابت ماند. در برخی ضخامت‌ها، قیمت ورق سیاه مبارکه کاهشی به میزان 100 تا 200 تومان داشت، همچنین قیمت ورق کاویان در چند ضخامت نیز حدود 500 تومان افزایش یافت. از سوی دیگر، قیمت ورق‌ های گالوانیزه، روغنی و رنگی در همه مبادی فروش، ثابت باقی ماند.
با آغاز خرید شمش در بورس کالا، قیمت آهن آلات در اکثر حوزه‌های بازار آهن داخلی افزایش یافت. ادامه این روند افزایشی به عرضه مقاطع طویل در بورس چهارشنبه بستگی داشت.

قیمت میلگرد
اما عرضه بزرگی از میلگرد خراسان به صورت اعتباری در بورس کالا، قیمت‌ها را به نوعی متوقف کرد و بازار میلگرد که پیشگام نوسانات دیگر محصولات است، تحت تأثیر قرار گرفت؛ اگرچه این تحرک چندان شدید و چشمگیر نبود و تنها بخش کوچکی از تقاضا، که منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها بودند، وارد بازار شدند تا محصول مورد نیاز خود را تأمین کنند.
در خصوص قیمت پروفیل هم باید بگوییم که، پروفیل های Z، سبک و دیگر انواع پروفیل با قیمت ثابت به بازار عرضه شدند. همچنین لوله های داربستی، مانیسمان، درزدار و بدون درز نیز با ثبات قیمت همراه بودند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =